Pravidla

Základní pravidla

Všechny prvky pravidel budou podrobně vysvětleny na workshopech před samotnou hrou, je proto nezbytné, abyste u nich byli přítomni!

Jedná se o příběhovou hru s prvky akce, probíhající bez přestávky od páteční 20. hodiny do sobotní 22. hodiny, tedy 26 hodin v jednom tahu. Hra se odehrává v celém stanovém městečku a jeho vzdáleném okolí s výjimkou: orgovny, kuchyně a toalet. V uzavřených prostorách platí omezená pravidla, nepoužívají se akustické palné zbraně.

Inspirací pro náš western nám byly klasické i novodobé westernové filmy a romány. Karlem Mayem počínaje, velkolepými filmy ze 70. let s doprovodnou hudbou velikána Ennia Morriconeho, konče novodobým dílem z pera Quentina Tarantina. Dlouhé, přísně pohledy, tvrdé hlášky a situace, ve kterých se nejde pro ránu daleko, to vše do naší hry patří.

Hra operuje na principu bezživotového systém, přičemž není možné, aby se hráči mezi sebou zabili, pouze budou na určitou dobu vyřazeni ze hry, pokud příběh, či organizátoři neřeknou jinak.

Jedná se primárně o příběhový larp a nejde tedy o to vyřadit všechny okolní hráče bezmyšlenkovitě ze hry. Co by to ovšem bylo za western bez hospodské rvačky, přestřelky s padouchy, či duelu v pravé poledne?

Platí pravidlo 0, jsi li blb, zůstaň doma.
Platí pravidlo “Rudá Stop”, pokud dojde k závažnému překročení vašich mezí komfortu, či fyzickému zranění, zakřičte “Rudá Stop” a hra se okamžitě přerušuje až do vyřešení problému, či zranění! Na místě bude přítomen zdravotník a pohotovostní vozidlo pro případný transport raněného do nejbližší nemocnice. V nejvážnějších případech bude neprodleně kontaktována záchranná služba.

Během hry je zakázáno požívat alkohol a omamné látky. Do hry nejsou povolené žádné ostré zbraně (nože, sekery, mačety atp.)! O zbraně je zakázáno se přetahovat – o všechny (revolvery, gumové nože atp.)!

Intimita záleží na domluvě obou stran, platí pravidlo 0.

Např.: Okradený definuje míru kontaktu: “Okrádám tě!”

“Dobře, ale najdi si to.” nebo “Na, tady to máš.”

V případě, že se hráč rozhodne zvolit druhou možnost, musí dát okrádajícímu všechny své herní předměty, zbraně a munici. Platí pravidlo 0.

Sex a intimita není hlavní částí hry. Sex se simuluje odložením jednoho kusu oblečení.

Více informací k této i jiným činnostem dostanete na workshopu.

Bojová pravidla

Proběhne velmi důležitý workshop na téma: Střelba!

Hromadná přestřelka

Je plánovaná akce, dopředu konzultovaná s organizátory z obou stran (např. šerif jde do salónu, kde ví, že jsou banditi).

Přepadení

Náhodná malá přepadení v minimálním počtu osob není potřeba konzultovat s organizátory. Zpravidla kdo první vystřelí – natáhne zbraň a vystřelí, zasáhl. Velká přepadení, jako organizované loupeže, už ano; vizte hromadná přestřelka.

Duel

Výzva k typické přestřelce dvou jednotlivců na ulici. Kdo dřív vystřelí, vyhrává. Duel probíhá dvoufázově – natažení zbraně a výstřel. Výzvu musí každý, kdo má palnou zbraň, přijmout.

Rvačka

Čistě roleplay záležitost, kdy se pro atmosféru libovolné množství lidí přetahuje, fackuje, kutálí a odhazuje. Výsledkem není vyřazení postavy ze hry. Končí dle uvážení hráčů, nebo může vyústit v řežbu.

Řežba

Vytáhli nůž, jde do tuhého. Zde platí, že zásahy jsou platné v místě kontaktu. Pokud je hráč ubodán “k smrti”, následuje vyřazení jako při přestřelce. Stejná pravidla platí pro jakékoliv použítí chladných zbraní jako je gumový nůž, měkčený tomahawk, měkčená mačeta, luk a šípy.

Perky

Seznam perků

Udělují organizátoži hráčům po tvorbě postavy.

Stopař

Má vysoké vyhodnocovací a rozpoznávací schopnosti. Na určitém typu setkání obdrží specifické informace.

Pistolník

Vysoce zkušený střelec, smrtící v každé přestřelce. Vysoce favorizovaný v jakémkoliv duelu.

Doktor

Učený medikus, pilíř komunity. Pomůže od bolavého zubu až po průstřel ramene. Pomáhá zraněným navrátit zdraví rychleji.

Společnice, společník

Šarmantní, charismatická společnice, či společník dokáže získat všemožné informace. Má přehled o dění ve městě a ví daleko víc než ostatní.

Honák

Má přehled o značení dobytka, umí odhadnout počet hlav stáda a pozná, kde se dobytek nedávno pásl. Na pastvinách obdrží specifické informace.

Dynamická povolání

Tato a další volná povolání budou v průběhu konání celého larpu k rozebrání na vývěsní tabuli v táboře. Zbylá dostupná volná povolání a další informace proběhnou v rámci workshopů.

Dřevorubec

Za donesení fůry dřeva dostane od bankéře finanční odměnu. Objem odměny se odvíjí od objemu doneseného dřeva. Stejně tak je to s řezáním a štípáním dřeva.

Zlatokop (aktivní počet omezen)

Může těžit zlato v dole a nejen v potoce. Hledání zlata v potoce je dostupné pro všechny.

Kartograf (aktivní počet omezen)

Je schopen zanášet do mapy informace o okolním terénu. Za každou úspěšně zmapovanou lokaci dostane od bankéře finanční odměnu.

Kostým a vybavení

Kostým

Zvolte prosím vhodný westernový kostým odpovídající Vaší postavě.

Hra není historicky věrná konkrétním létům, pouze jsme se inspirovali klasickými westernovými filmy a romány.

Tím pádem Vám bude stačit koukatelné minimum, které můžete sehnat v second handech, či výprodejích.

Plně Vám postačí flanelová košile, stará vesta od saka, plátěné kalhoty, vhodná kožená obuv, kabát a klobouk.

Pro ženské postavy jistě volte dlouhé sukně, k tomu například blůzu, korzet, kabátek, případně bonnet. Zohledněte chladné počasí na Vysočině.

Revolvery a hostery

Na hře budeme užívat šestiranné revolvery kalibru .380 mm pro střelbu plynovou a knall, nebo start municí od výrobce Bruni.

Jedná se o klasickou filmovou akustickou munici, která v našem případě bude ještě upravena s ohledem na zvěř v okolních lesích.

Tyto revolvery budou hráčům přiděleny při registraci, či budou k dostání během hry různými způsoby (obchod, krádež, loot).

Pokud si plánujete přivézt vlastní revolver na akutstickou munici, kontaktujte prosím organizátory, zbraň bude muset projít schvalovacím procesem.

K námi dodaným revolverům dostanete i holster na opasek.

Vyžadujeme

  • vybavení na jídlo a pití (miska, lžíte, plecháček)
  • opasek pro zavěšení holsteru
  • brašna /žebradlo 

Doporučujeme

  • svítilna (žádný otevřený oheň!) např. LED lucerna
  • gumový nůž, larpový tomahawk, larpová mačeta, larpový luk a šípy
  • rekvizity k postavě (např. doktorská brašna, růženec, bible, měkčený krumpáč atp.)

Kontakty

E-mail: info@wildmildwest.cz

Facebook: Wild Mild West

Telefon: +420. 737 577 541

Žabák (fb)

hlavní organizátor, příběh, postavy

Murdoc (fb)

příběh, postavy

Flejm (fb)

technické zázemí, pravidla

Mealtiner (fb)

technické zázemí, web, registrace 

Helenka (fb)

CP organizátor